Vjerojatnost

(A-LJ)

Obavezna literatura:

Dopunska literatura:

Kolokviji: Održat će se dva kolokvija (u terminima određenim za kolokvije). Kolokviji su pismeni, traju dva sata, i sastoje se od zadataka i teorijskih pitanja. Broj mogućih bodova na svakom kolokviju je 30, što predstavlja 30% završne ocjene. Studenti na kolokvijima mogu imati samo pribor za pisanje.

Na prvom kolokviju ispitivat će se materijal sa predavanja i vježbi do, uključivo, 14.11.2008. Prvi kolokvij održat će se u terminu određenom za prve kolokvije, a točno vrijeme biti će određeno naknadno.

Na drugom kolokviju ispitivat će se materijal sa predavanja i vježbi koji nije bio uključen u prvi kolokvij (također i dijelovi pokriveni prije prvog kolokvija potrebni za razumijevanje kasnijeg materijala). Drugi kolokvij održat će se u terminu određenom za druge kolokvije, a točno vrijeme biti će određeno naknadno. Na drugi kolokvij mogu izaći svi studenti.

Završni ispit: Završni ispit održat će se u terminu određenom za završne ispite, a točno vrijeme biti će određeno naknadno. Završni ispit je pismeni, traje dva sata, i sastoji se od zadataka i teorijskih pitanja. Broj mogućih bodova na završnom ispitu je 40, što predstavlja 40% završne ocjene. Studenti na završnom ispitu mogu imati samo pribor za pisanje. Završni ispit je kumulativni, t.j., ispituje se cjelokupni materijal pokriven na predavanjima i vježbama. Na završni ispit mogu izaći svi studenti.

Ukupna ocjena: Ukupan broj mogućih bodova na oba kolokvija i završnom ispitu iznosi 100. Za prolaznu ocjenu potrebno je imati barem 50 bodova.

Popravni ispit: Na popravni ispit mogu izaći studenti koji na kolokvijima i završnom ispitu nisu dobili prolaznu ocjenu. Uvjet za izlazak na popravni ispit je ukupno barem 20 bodova sa kolokvija i završnog ispita. Studenti koji tokom semestra nisu skupili barem 20 bodova nemaju pravo izlaska na popravni ispit. Održat će se samo jedan popravni ispit, i to krajem veljače 2008. Popravni ispit je kumulativan i sastoji se od zadataka i teorijskih pitanja. Broj mogućih bodova na popravnom ispitu je 100. Studenti na popravnom ispitu mogu imati samo pribor za pisanje. Završna ocjena studenata koji su izašli na popravni ispit temelji se na broju bodova koji se računa po sljedećoj formuli: (2/3)(broj bodova na popravnom)+(1/3)(broj bodova na kolokvijima i završnom). Za prolaznu ocjenu potrebno je imati barem 50 bodova.

Studenti koji zbog bolesti ili drugog opravdanog razloga nisu bili u mogućnosti izaći na neki od kolokvija ili završni ispit (najviše jedan), mogu taj konkretni kolokvij ili završni ispit pisati ponovno (uz pismenu ispriku), i to u terminu popravnog ispita.

Studenti koji zbog bolesti ili drugog opravdanog razloga nisu bili u mogućnosti izaći na dva kolokvija, ili jedan kolokvij i završni ispit, ili oba kolokvija i završni ispit, mogu pristupiti dodatnom ispitu uz odobrenje prodekana za nastavu. Dodatni ispit piše se u terminu popravnog ispita i jednak je popravnom ispitu.

Svi ostali mogući slučajevi koji nisu uključeni u gore opisane slučajeve rješavaju se pojedinačno sa predmetnim nastavnikom i prodekanom za nastavu.

Domaće zadaće: Domaće zadaće zadavat će se na vježbama. Domaće zadaće nisu obavezne i ne donose nikakve bodove. Domaće zadaće služe za vježbu studenata. Zadaci na kolokvijima i završnim ispitima biti će slični zadacima zadanim za domaću zadaću.

Aktivnosti na nastavi: Dolaženje na nastavu je obavezno.



Zoran Vondraček
PMF-Matematički odjel
Sveučilište u Zagrebu
Bijenička c. 30
10000 Zagreb
(01) 460-5777