Vježbe 2 30. travnja 1996

Napišite članak koji ima naslov, autora, abstrakt, sadržaj, odjeljke i pododjeljke, literaturu (eventualno indeks), …

U članku neka bude nekoliko definicija, sa vlastitom numeracijom (jedinstvenom za cijeli članak, te nekoliko teorema, lema i korolara sa zajedničkom numeracijom koja započinje od 1 unutar svakog pododjeljka (subsection).

Pokušajte i različite druge tipove numeracije, npr. kao što je napravljeno u priloženim uzorcima.

U članku neka bude i unakrsnog pozivanja na teoreme i sl.

Pokušajte napraviti numeraciju teorema, lema i korolara npr. ovako: Teorem 2.1 za teorem 1 u pododjeljku (subsection) 2 (bez obzira na odjeljak, section), a pozivanje neka bude npr. “Iz Teorema 2.1 … ” ukoliko se poziva na teorem 2.1 u tekućem odjeljku (section), a “Prema Teoremu 1.2.1 … ”, ako se poziva na teorem 1 iz pododjeljka 2 odjeljka 1, tj. na Teorem 2.1 iz prvog odjeljka.

Pokušaj dodati neki novi teorem (lemu, korolar …) i zatim preseliti neki teorem u drugi odjeljak ili pododjeljak. Unakrsna pozivanja moraju ostati ispravna!

Pokušajte napraviti i citiranje literature, sa brojevima ili sa kratkim oznakama. Pokušajte i navesti stranicu ili poglavlje unutar citirane literature.

Naslov članka

Ime Autora^{∗} adresa autora

        e-mail adresa

Ime Drugog Autora^{†} adresa drugog autora nema e-mail

današnji datum

Sažetak

Ovdje dolazi kratki sažetak (abstrakt) vašeg ne previše kratkog članka (da ne bi sažetak bio duži od sâmog članka).

Sadržaj

1 Prvi odjeljak 2 1.1 Prvi pododjeljak prvog odjeljka . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 1.2 Drugi pododjeljak prvog odjeljka . . . . . . . . . . . . . . . . 2 1.3 Treći pododjeljak prvog odjeljka . . . . . . . . . . . . . . . . . 2

2 Drugi odjeljak 2 2.1 Prvi pododjeljak drugog odjeljka . . . . . . . . . . . . . . . . 2 2.2 Drugi pododjeljak drugog odjeljka . . . . . . . . . . . . . . . . 2

A Prvi dodatak 2

B Drugi dodatak 2

Literatura 2

∗ovdje se obično piše tko je financijski pomogao izradu rada: mama, tata, …

†sponzori drugog autora

Uvod 1 Prvi odjeljak

1.1 Prvi pododjeljak prvog odjeljka

Lema 1.1.1 ovo je prva lema

a u njoj je prva formula  (1)

Posljedica 1.1.2 A ovo je njena neposredna posljedica.

1.2 Drugi pododjeljak prvog odjeljka

Teorem 1.2.1 Ovo je prvi teorem, koji sadrži i formulu

druga formula ukupno, a prva u ovom pododjeljku x^{2} = i  (2)

A sada jedna formula izvan Teorema 1.2.1 (Uoči različite fontove! Zašto?)

druga formula u ovom pododjeljku x^{2} = i^{i}  (3)

1.3 Treći pododjeljak prvog odjeljka

2 Drugi odjeljak

2.1 Prvi pododjeljak drugog odjeljka

I ovdje neka bude poneki teorem da se ne svede sve samo na Teorem 1.2.1. Teorem 2.1.1 Ovo je takav teorem. Dokaz: Za detaljan dokaz pogledaj u [KNJ, str. 75]

2.2 Drugi pododjeljak drugog odjeljka

A Prvi dodatak B Drugi dodatak Literatura

[L] N. Netko, Knjiga sa kratkom oznakom, Vlastiti Nakladni Zavod, Legoland, 1999

[KNJ] N. Netko, Moja najdraža knjiga,ibid, 2000 [KNJIŽURINA] N. Netko, Knjiga s predugačkom oznakom, ibid, 2001